RUS | EST
Tehnoloogia

Artkivi on dekoratiivne kunstkivi, mida toodetakse Viljandi ettevõttes "Tomin & Ko OÜ". See toode on ette nähtud hoonete sise- ja välisviimistluseks, maastikuarhitektuuri, sise- ja väliskaminate ilmestamiseks jne. Dekoratiivkivi võib kasutada efektselt ja kaunilt kõikjal, kus ehitaja fantaasia seda ette kujutab.

Kuidas tekkis küsimus kergest ja mugava paigaldusega kunstkivist? Kaugeltki mitte iga ehitaja ei saa lubada viimistleda oma maja seina raske looduskiviga, kuna see on kallis ja väga töömahukas. Seetõttu on loodud dekoratiivsete kunstkivide tootmise tehnoloogia. Need kivid jäljendavad efektselt erinevaid looduslikke kive.

Õhuke dekoratiivne Artkivi väliselt erineb vähe naturaalsetest ja väljendab üsna sarnaselt looduse poolt loodud vormide rikkust ja värvide ilu. Kunstkivi toodetakse eritehnoloogia baasil. Sellist tootmist nimetatakse vibrovaluks. Seejuures kasutatakse firma POLIKOLOR originaalseid plastvorme, mis jäljendavad reaalset kivimit. Vibreerimisel toimub tsemendisegu kihistumine, kus segu peenosad täidavad vormi iga ebatasasuse, kujundades vastava looduskivi reljeefi. Kivi pealispind muutub tihedamaks sisemusest. See teeb kunstkivi külma- ja kulumiskindlamaks. Värvid lisatakse segu valmistamise ajal. Seega on kogu kivi "keha" värvitud. Vibreerimine annab kunstkivile ideaalse välispinna reljeefi ja värvainete kasutamine lisab sarnasust looduslikele kivimitele.


Kivid profiilis ja läbilõikes

Kunstkivi on 2-4 korda kergem looduskivist. Toorainete koostis on loodussõbralik- portlandtsement, liiv, plastifikaator, mineraalsed värvained Tšehhi firmalt BAYER. Meie soovitus- kasutage julgelt dekoratiivset ARTKIVI kõikjal, kus oleksite soovinud näha looduskivi.

Kutsume üles koostööle arhitekte, disainereid, ehitajaid, ehitusmaterjalide edasimüüjaid ning kõiki potentsiaalseid kliente, kes soovivad oma kodu või kontori siseinterjööri, fassaadi ning maastikku kaunistada ja omapäraseks muuta.
VASTAVUSDEKLARATSIOON

Käesolev vastavusdeklaratsioon tõendab, et TOMIN&KO OÜ, Reg. Nr. 112043311, Loode 5-7, 71015, Viljandi, Viljandimaa, poolt toodetavad viimistlus- ja dekoratiivsed ja kõnniteekivid toodetakse GOST 17608-91 ja GOST 6665-91 nõutele vastavalt, GOST 26633-91 spetsifikatsiooni kohaselt deklareeritud järgmiste näitajatega:

  • Fassadi-, viimistluskivid, dekoratiivsed kivid -  B20 survetugevusklass (GOST 28570-90),  Btb 3,0 paindetõmbetugevusklass ja betooni külmakindlusmark kuni F 150 (GOST 10060-95) ;
  • Tee-,  tänavakivid ja  väiksemõõtmelised betoon- ja raudbetoontooted,  äärekivid B30 survetugevusklass (GOST 28570-90),  Btb 5,0 paindetõmbetugevusklass ja betooni külmakindlusmark kuni F 150 (GOST 10060-95);

 

Kasutusala:
Fassaadide ja soklite viimistlu. Siseruumide viimistlus kontorites, majades ja korterites. Kaminafassaadide ja vannitubade viimistlus. Eramajade ja munitsipaalhoonete hoovid,sissesõidu teed ja pargi jalutusrajad, linnatanavad ja -platsid, autoparklad ja jalakaijate tsoonid jne.

Täendavad andmed toote kohta
Lubatud kõrvalekalded deklareeritud mõõtudest ja iseloomustus:


Geomeetrilise parameetri ja kvaliteedi näitaja
lubatud kõrvalekalde nimetu

Kõrvalekalle toodetele, mis on valmistatud kasutades vibrovalu tehnoloogiat vormides, mm

 

Toote pikkus kuni 250

± 4

Toote pikkus kuni 350

± 5

Toote pikkus kuni 500

± 6

Paksus

± 6

Kõrvalekalle esipinna profiilist

5

 Kõrvalekalle esipinna tasapinnalisuses

5

Kõrvalekalle külgede ja otspinna täisnurksuses

5

Külgede kõrvalekalle täisnurksusest

5

Värvitooni kõrvalekalle erinevates partiide

Lubatud

Kõrvalekalle värvi toonides ühepartii siseselt

Lubatud

Toodete pinnal läike olemasolu

Lubatud

Toodete pinnal heledamate või tumedamate laikude olemasolu

Lubatud

Transportimise ajal toodete kokkupuutumise kohtades tekkinud tumedate laikude olemasolu

Lubatud*

  • Laigud üldjuhul/suuremas osas kaovad peale kivide lahutamisest üksteisest ja täielikul kuivamisel.

Betoonist tooted saavutavad projekteeritud tugevuse 28 päeva pärast peale  valmistamist.  
Tooteid soovitame transportida 7-10 päeva pärast  peale valmistamist.

 


counter